02.08.2012 |
 De portiekportiers ontvingen gisteren als afsluiting van de opleiding hun diploma.
Opleiding tot PortiekPortier
Beheerders Jeroen Vogel en Jerry Pelhan van Woonstichting De Key verzorgden de opleiding met ondersteuning van De Bakkerij. Jerry: ‘De kinderen zijn onze rechterhand. Door de kinderen komen we ook met meer mensen in de buurt in contact. Ze hebben tijdens de opleiding buurtbewoners geïnterviewd op straat over wat ze vinden van de Portiekportiers. De reacties waren heel positief!’
De kinderen vertelden voor ze het diploma in ontvangst namen over hun ervaringen: ‘We gingen als fotograaf en inspecteur de wijk om te kijken waar vieze spullen staan, zodat de beheerder dit aan de gemeente kan melden.’ 'We hebben de waterpompen gecontroleerd en we helpen om de wijk mooier te maken.’ ‘We hebben vuil geprikt en hele rare dingen gevonden: jassen, sokken, broeken!’ ‘We hebben hard gewerkt en de wijk leuker gemaakt.’
Tijdens de opleiding leerden de kinderen hoe ze een buurt kunnen beheren, wat leefbaarheid inhoudt en vooral wat zij zelf kunnen doen om hun buurt leuk en leefbaar te maken. In de opleiding kwam van alles aan bod. Van fotograferen en interviewen tot en met buurtonderzoek en het organiseren van buurtactiviteiten. De kinderen namen een kijkje in de moskee en gingen met de milieupolitie de wijk in.
In september met de beheerders de wijk in
Na de zomer gaan de kinderen op woensdagmiddag samen met de beheerders van De Key de wijk in. Elke week ruimen zij hun portiek op en gaan zij in herkenbaar tenue op inspectie. De PortiekPortiers houden de buurt schoon, spreken bewoners aan op vuilnis en houden de beheerder op de hoogte als er dingen gerepareerd of opgeknapt moeten worden. Ook houden ze een logboek bij, waarin alle bijzonderheden worden opgeschreven. Natuurlijk mogen de kinderen ook zelf aangeven wat zij belangrijk vinden om aan te pakken in de buurt.
Verantwoordelijkheid voor leefomgeving
De Key wil met het project jongeren actiever betrekken bij hun buurt. De doelen van het project zijn: overlast door jongeren verminderen en voorkomen dat kinderen op straat gaan hangen. Door kinderen op een speelse manier verantwoordelijkheid te geven voor hun eigen leefomgeving worden zij beter aanspreekbaar op hun eigen gedrag.
|