23.05.2012 |
 Portiekportiers op pad in de wijk, Zuid Oost, najaar 2011.
Opleiding tot PortiekPortier
PortiekPortier word je niet zomaar. Alleen kinderen die zich écht willen inzetten voor de buurt kunnen deze rol vervullen. De kinderen krijgen acht weken lang een intensieve training van de beheerders van De Key en van de Bakkerij. Ze leren hoe zij een buurt kunnen beheren, wat leefbaarheid inhoudt en vooral wat zij zelf kunnen doen om hun buurt leuk en leefbaar te maken.
Buurtonderzoek en buurtactiviteiten organiseren
In de opleiding komt van alles aan bod. Van fotograferen en interviewen tot en met buurtonderzoek, het organiseren van buurtactiviteiten en beheerders helpen. Zo leren de kinderen samen werken aan de wijk. De lessen zijn op woensdagmiddag. Als de kinderen alle lessen volgen, ontvangen ze het PortiekPortiersdiploma.
De wijk in
Na acht lessen gaan de kinderen de wijk in. Elke week ruimen zij hun portiek op en gaan zij in herkenbaar tenue op inspectie. De PortiekPortiers houden de buurt schoon, spreken bewoners aan op vuilnis en houden de beheerder op de hoogte als er dingen gerepareerd of opgeknapt moeten worden. Ook houden ze een logboek bij, waarin alle bijzonderheden worden opgeschreven. Natuurlijk mogen de kinderen ook zelf aangeven wat zij belangrijk vinden om aan te pakken in de buurt.
Doel
De Key wil met het project jongeren actiever betrekken bij hun buurt. De doelen van het project zijn: overlast door jongeren verminderen en voorkomen dat kinderen op straat gaan hangen. Door kinderen op een speelse manier verantwoordelijkheid te geven voor hun eigen leefomgeving worden zij beter aanspreekbaar op hun eigen gedrag.
Meer informatie
Anneke.demaat@dekey.nl
|